Ga verder naar de inhoud

Poster 'Waterbewust worden-zijn-doen in 5 stappen'

In het kader van het CHrisis-project en met het formele akkoord van de Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed (RCE) Nederland, heeft het KIK het initiatief genomen om de poster Waterbewust worden-zijn-doen in 5 stappen te vertalen in het Frans voor gebruik in Brussel en Wallonië en ook een eigen Nederlandstalige versie voor Brussel beschikbaar te stellen.

Deze infographic helpt erfgoedbeheerders in Brussel hun erfgoed en collecties te beschermen tegen water.

De vertaling naar het Frans en de nieuwe Nederlandstalige versie kwamen tot stand met medewerking van:

Blue Shield Belgium
Brussels Museums

CIPAR

Musées et Société en Wallonie (MSW)

ICOMOS Wallonie-Bruxelles

ICOM Belgique/Wallonie-Bruxelles

urban.brussels

Gefinancierd door het Federaal Wetenschapsbeleid (BELSPO) via het CHrisis-project

Meer nieuws van het KIK

20220922 Bonka KIK Preview 00338 BP

Hartendief van de maand - 06/2026

23.06.2026 - door Mélanie Droumart

Binnen de Fototheek van het KIK trekken sommige beelden de aandacht; maken ze ons nieuwsgierig, net omdat we er zo weinig over weten. Deze maand is onze hartendief gewijd aan niet-gelokaliseerde of niet-geïdentificeerde foto’s die her en der onze collecties bevolken en ons in spanning houden.

Lees meer
20260610 100847

Restauratie van Onze-Lieve-Vrouw van de Zieken gaat van start

11.06.2026

Het Koninklijk Instituut voor het Kunstpatrimonium (KIK) verwelkomt het beeld van Onze-Lieve-Vrouw van de Zieken uit Doornik in zijn Atelier steensculptuur. Daarmee start het restauratietraject van dit werk, dat in 2022 zowel door het publiek als de jury werd gekozen tot winnaar van de Erfgoed Challenge. Dankzij deze prijs krijgt de Madonna de kans om onder de beste omstandigheden te worden onderzocht en gerestaureerd door de specialisten van het KIK.

Lees meer